Maszt 12 m teleskopowy

Maszt 12 m teleskopowy, trzy segmentowy o przekroju trójkątnym do posadowienia na fundamencie żelbetowym, przeznaczony jest do montażu anten o powierzchni dla parcia wiatru do 2 m2.

Parametry podstawowe masztu:

Wysokość w stanie rozłożonym 12 000 mm

Wysokość w stanie złożonym ok. 5 000 mm

Całkowity ciężar masztu ok. 140 kg

Prędkość wiatru (przy odpowiedniej ilości odciągów) min. 120 km/h

System podnoszenia masztu zapewnia podnoszenie dwóch segmentów wewnętrznych masztu. Zapewnia on płynne unoszenie masztu pozwalające na stałe operowanie nim tzn. np. unoszenie masztu tylko w czasie wykorzystywania systemu antenowego lub np. płynną regulację wysokości masztu dla uzyskania najlepszych parametrów pracy anteny.

Pełną dokumentację techniczną masztu zawierają pliki opis techniczny.pdf oraz rysunki.pdf. Wytyczne w zakresie wymagań do obliczenia fundamentów zawiera plik wytyczne fundamentowania.pdf. Wykorzystanie dokumentacji w zakresie licencji zawartej w pliku licencja.pdf.

Osoby pragnące wykorzystać dokumentację proszę o poinformowanie o takim fakcie autora dokumentacji. Będzie to wykorzystane wyłącznie do celów informacyjnych.

Ewentualne uwagi i propozycje zmian mile widziane. Pozwolą one na rozwój kolejnych rozwiązań konstrukcyjnych masztu.

Ponieważ pełny wydruk obliczeń masztu stanowi objętość ok. 1500 stron nie może być on przedmiotem zamieszczenia na stronie. Cały model obliczeniowy masztu i wyniki szczegółowe są w posiadaniu autora.

73 Dionizy SP6IEQ

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.